Výběr nových lyžáků na našich prodejnách

Správně vybraná lyžařská bota je naprostý základ každého lyžaře. Bota zajišťuje optimální spojení mezi lyžařem a jeho lyží. Musí fungovat tak, aby byla zajištěna perfektní kontrola lyže a zároveň maximální komfort. Pojďme se podívat, jak výběr lyžařských bot probíhá na našich prodejnách Helia Sport. 
 
 
 
Nabízíme kompletní kolekci značky Nordica. Tato kolekce je velmi obsáhlá a najdeme zde vše od turistických modelů až po ryze závodní modely. Abyste si vybrali správné boty, je zde pro Vás připraven tým našich kolegů. Ti Vám pomohou se ve velkém množství modelů lépe zorientovat, vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými lyžáky a použitými technologiemi.
 
 
 
Nejprve Vám však změříme velikost nohou. V měřáku zjistíme nejen délku, ale také šířku Vašich nohou. Pomůže nám také otisk klenby chodidla.  
 
 
 
Je dobré změřit obě nohy zároveň, mnohdy bývá drobný rozdíl mezi pravou a levou zejména v šířce. Znalost této asymetrie nám pomůže při výběru.
 
 
 
Po měření probereme společně Vaše lyžařské zkušenosti a úroveň, stejně jako očekávání od nových bot. Jinou představu má turista - pohodový lyžař a úplně jiná očekávání má nadšený sportovec, který dosahuje velkých rychlostí. Podle toho a předchozího měření vybereme model, který odpovídá Vašim představám a tvaru nohy.
 
 
 
A můžeme se vrhnout na nejdůležitější část - zkoušení. Doporučujeme zkoušet boty v lyžařských podkolenkách.
 
 
 
Při zkoušení probereme, jak má bota správně sedět a na co si dát při výběru pozor. Boty je vždy potřeba správně zapnout tak, aby se noha řádně usadila do paty. Nová bota se po nazutí může zdát jako moc těsná a malá, hodnotit je ale potřeba až po zapnutí všech přezek. K tomu je dobré se postavit do lyžařského postoje, tedy opřít se do holení. 
 
 
 
Doporučujeme si porovnat více modelů v různých šířkách a velikostech, případně tuhostech ohybu (flexe). Zjistíte tak rozdíly v komfortu a usazení nohy. Širší boty poskytnou samozřejmě více komfortu, uzší sportovní typ boty zase výrazně lepší kontrolu a ovládání lyže. 
 
 
 
Na botě upravíme nastavitelné prvky, například šířku komínu, mikroposun přezek nebo výšku nártové oblasti tak, aby byla noha dobře usazená a bota maximálně komfortní.
 
 
 
Probereme možnosti ortopedické stélky dle typu Vaší klenby. V lyžácích se v základu nachází základní stélky, je dobré vyzkoušet usazení v botě s lepší tvarovanou stélkou s podporou klenby.
 
 
 
Ortopedická stélka mnohem lépe usadí nohu v botě. Zároveň sníží únavu nohou při lyžování. Zajistit může také lepší tepelný komfort. Dle otisku nohy na našem měřáku vybereme stélku dle vašeho typu klenby, kterou můžete v botě rovnou vyzkoušet.
 
 
 
Máme-li vybrán správný model a jsme spokojeni s velikostí, pak necháme nahřát vnitřní boty ve speciální troubě, abychom docílili přesnějšího dotvarování.
 
 
 
 V případě výběru tvarovatelné stélky se v mezičase upraví dle klenby Vašich nohou.
 
 
 
Po nahřátí botiček se lyžáky opět nazují a řádně zapnou, aby se dotvarovaly vnitřní boty. Při tvarování je lepší v botách stát, než sedět.
 
 
 
Mezitím probereme, jak se o boty starat, aby dobře sloužili co nejdéle. Čas můžeme také využít, abychom probrali, jaké další vybavení byste mohli na horách potřebovat. Co třeba praktický vak na boty, vysoušeč nebo rovnou nové lyže? :)
 
 
 
Pokud je to potřeba a stále cítíme nějaké problémové místo i po vytvarování vnitřních botiček, přistoupí se k úpravě skeletu.
 
 
 
Pomocí speciální INFRA lampy se nahřeje problematické místo. To pak pomocí speciálního nářadí vytáhneme do potřebného tvaru. Tyto úpravy skeletu se zpravidla provádí až po prvním odlyžování, kdy už je řádně vytvarována vnitřní bota.
 
 
 
Na závěr připomínáme, že si můžete rovnou přinést Vaše lyže, my je na nově zakoupenou botu nastavíme. Seřízení vypínacích sil na zkušebním stroji máte od nás k novým lyžákům zdarma i s potvrzením. Můžeme se také dle potřeby rovnou domluvit i na servise skluznice a hran Vašich lyží. Naším cílem je to, abyste na horách již nemuseli na nic myslet a mohli rovnou vyrazit na svah vstříc novým zážitkům.
 
 
 
Pokud máte vše připraveno tak pak už zbývá jen jediné, pořádně se těšit na zimní dovolenou.
 
 
 
Těšíme se na Vaši návštěvu na našich prodejnách.
© 2005–2024 Helia Trade s.r.o.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík