Jak posíláme kola

Nákup kol přes e-shop a zaslání na adresu zákazníka

Kola objednaná přes e-shop www.heliasport.cz a zaslaná na adresu zákzaníka přijdou částečně demontovaná v krabici a vyžadují odbornou montáž a seřízení v autorizovaném servise. Tuto montáž a seřízení je možné využít ZDARMA na kterékoli prodejně HELIA SPORT. V případě neodborné manipulace nebo montáže zákazníkem může být následná montáž a seřízení účtována dle platného ceníku servisních prací dané prodejny.

Ke každému kolu zakoupenému přes e-shop www.heliasport.cz náleží jedna garační prohlídka. Prohlídku je možno provést v kterékoli prodejně Helia Sport nebo jiném autorizovaném servise dané značky. Nárok na garanční prohlídku zdarma je pouze v prodejnách Helia Sport při splnění následujících podmínek: 

• je provedena do 2 měsíců od doručení kola zákazníkovi
• na kole není ujeto více než 200 km.
• kolo bylo odborně sestaveno a seřízeno v prodejně Helia Sport nebo jiném autorizovaném servise

Jak postupovat při montáži jízdního kola dodaného v balíku přepravní službou.

  • Z vidlice sundáte krytky chránící před odřením v místě vložení předního kola, vyháknete brzdu, vložíte přední kolo, lehce utáhnete rychloupínák,  zaháknete brzdu, vystředíte přední kolo ve vidlici a dotáhnete rychloupínák.
  • Sundáte všechny papírové a igelitové ochrany, sundáte sedlo a vložíte sedlovou trubku do rámu, nastavíte sedlovou trubku  na správnou délku vyhovující Vaší výšce (MAX po vroubky na sedlové trubce, když vysunete trubku výše, mohlo by dojít k poškození rámu, na což se nevztahuje záruka na rám) a utáhnete objímku sedlové trubky.
  • Z přiložené krabice vyjměte pedály a namontujte je na kliky (je třeba dávat pozor při montáži klik, kdy se musí dát správný pedál na správnou kliku, aby nedošlo k poškození závitu kliky, na obou klikách jsou různé závity, to samé pak na obou přiložených pedálech). Pedály jsou označeny nápisem R(pravá) a L(levá). Pedály se utahují na obou klikách směrem k přednímu kolu, povolují se naopak směrem k zadnímu kolu. Pedály je potřeba řádně dotáhnout klíčem tak, aby se při jízdě nepovolily a nedošlo tak k následnému zničení závitu kliky. Na tuto závadu způsobenou špatnou montáží se nevztahuje reklamace!
  • V případě, že jsou otočená řidítka kola, je nutné řidítka srovnat do správné polohy (kolmo ke směru jízdy) a zlehka dotáhnout imbusem hlavové složení kola.
  • Ostatní komponenty na kole jsou seřízeny a utaženy. Po této montáži by mělo být kolo provozuschopné.
  • Kolo je potřeba dovést, případně zaslat po 150-200 kilometrech na naši kamennou prodejnu ke garanční prohlídce. Garanční prohlídka je zdarma a bez ní nebudou uznány reklamace.

V případě nedodržení těchto podmínek, je garanční prohlídka účtovaná dle platného ceníku dané prodejny. Provedení garanční prohlídky je součástí záručních podmínek všech námi prodávaných značek kol!

© 2005–2024 Helia Trade s.r.o.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík