Lyžařské boty

U lyžařských bot značky NORDICA vychází výběr konkrétního modelu z toho, na jaké úrovni lyžujete. Je potřeba také zohlednit tvar Vaší nohy (velikost a šířka chodidla). Pro snažší orientaci se můžete podívat na udávanou tuhost boty, tzv. flex index.

Modely určené pro rekreační lyžaře, kteří očekávají od boty pohodlí po dobu celého dne, mají flexi přibližně 45 - 80. Šířka skeletu u těchto modelů je 104 mm. Vybírat můžete z modelové řady NORDICA Cruise.

Pro sportovní lyžaře, kteří chtějí mít dobrou kontrolu nad lyží, se hodí středně široká bota v šířce skeletu 100 - 102 mm. Flexe u těchto modelů může být v rozsahu 80 - 130. Vybírat můžete z modelové rodiny řady NORDICA SportmachineSpeedmachine nebo Strider.

Lyžaři, kteří hledají maximální výkon, by měly vybírat mezi modely řady PromachineNORDICA Dobermann GP a GPX. Jedná se ryze sportovní modely s šíří 98 mm a flexí 100 - 140. Tyto boty poskytují maximální fixaci nohy a skvělý přenos síly do lyže. 

Nabízíme také ryze závodní lyžáky s označením Dobermann WC (flexe 130 - 150 a šíře 93 mm).

Dámské lyžařské boty mají v názvu "W" (Woman) a mají skelet přizpůsobený dámské anatomii nohy. Dětské lyžařské boty mají označení TEAM a jednu nebo dvě přezky. Pro starší děti jsou lepší modely s třemi přezkami, pro sportovní juniory pak doporučujeme čtyřpřezkové modely. Praktickým doplňkem pro přepravu v autě je taška na lyžařské boty.

Více se dozvíte v naší poradně nebo navštivte naše prodejny, kde Vám náš personál pomůže se zorientovat v široké kolekci Nordica a vybrat vhodnou botu.

Více informací
1000 Kč SLEVA NA KOLO
K nákupu sjezdových lyží nebo bot NORDICA.
© 2005–2020 Helia Trade s.r.o.
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík