Hledáme nové kolegy do našich prodejen, více informací zde...

V pátek 28. září na prodejnách HELIA SPORT ZAVŘENO.

Jak vybrat lyžařské boty

Na co si dát pozor při výběru lyžařských botů

Na začátku byste si měli uvědomit jak lyžujete. Lyžařské boty dělíme do kategorií rekreační, sportovn, závodní, pro děti a juniory a samozřejmě pro dámy. V každé kategorii si vybere začátečník, pokročilý nebo lyžař expert.

Jak si u nás vybrat správně boty NORDICA

Lyžařské boty z modelové řady NORDICA Cruise jsou určené pro rekreační lyžaře, kteří očekávají od boty pohodlí po dobu celého dne. Boty mají měkčí skelet, který při náklonu nevyžaduje, tak velké vynaložení tlaku. Tento typ sjezdových bot se vyznačuje flexí 45 - 75 a šířka skeletu 104 mm.

 

Pro sportovní lyžaře, kteří chtějí na svahu pořádně zamakat, ocení tvrdší a užší lyžařskou botu. Flexe u těchto modelů je 80 - 130 a šířka skeletu 100 – 102 mm. Vybírat můžete z modelové rodiny řady NORDICA Sportmachine, Speedmachine nebo Promachine.

Race modely řady NORDICA Dobermann World Cup a GP patří vždy k nejtvrdším modelům u každé značky. Výhodou je, že čím je skelet tvrdší, tím lépe se přenáší tlak do lyží. Jsou velice oblíbené mezi závodníky. Flee se je udávána od 130 do 150 a šíře skeletu 93 – 88 mm.

Nejnovější řada lyžařských bot NORDICA Strider je určená jak na lyžování, tak na tůru. Jsou charakteristické malou váhou, super designem s šířkou skeletu 100 mm. Šlape se s nimi snáze do kopců v kombinaci s bekopromisním sjezdem dolů upraveným nebo neupraveným terénem.

Další rada patří lyžařkám.
Doporučujeme jim vybírat pouze z dámských modelů. Důvod je jednoduchý. Ženy mají jinou stavbu lýtka a užší chodidla a samozřejmě s tím výrobce počítá, aby dámská lyžařská bota co nejlépe seděl.

Sjezdové boty Nordica Helia Sport

Rada jaké lyžařské boty pro děti.
Pro děti vybírejte lyžáky s více přeskami pro lepší upnutí nohy. Nechte dětem v botech mezeru, ať nedojde k promrznutí nohou. Důležíté je pohodlí. Jde přece o to si na horách užít. Dětské lyžařské boty NORDICA najdete zde.

Pár rad na závěr:

  • vyzkoušejte si maximální počet bot.
  • vždy se v botách pohybujet a zůstaňte v nich pár minut
  • neřiďte se striktně velikostmi, každá firma má totiž vlastní číslování
  • boty se kupují na míru nohy
  • při nákupu bot je vhodné se poradit s odborníkem


Team Heliasportu Vám rád poradí ve vašem výběru.

email: shop@heliasport.cz
telefon: +420 776 707 504

© 2005–2018 Helia Trade s.r.o.
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík