Hledáme nové kolegy do našich prodejen, více informací zde...

Jak vybrat lyže

Na co dát pozor pří výběru lyží

Je potřeba si položit otázku jak lyžujete. Je potřeba vyhnodotit vaše dovednosti na svahu a délkou oblouku. Někdo má raději kratší oblouky s ne ta velkým důrazem na rychlost naopak jsou lyžaří, kteří mají rádi rychlou jízdu s většími oblouky..

Sjezdové lyže lze jednoduše rozdělit do kategorií allmountain, závodní, pro děti a juniory a samozřejmě pro dámy. V každé kategorii si vybere začátečník, pokročilý nebo lyžař expert.

Jak vybrat správnou délku

Nejuniverzálnější délka sjezdové lyže je po kořen nosu stojícího člověka. Milovník krátkého řezaného oblouku zvolí kratší lyži přibližně po bradu. Ten kdo jezdí rychleji a vykrajuje delší oblouk volí delší lyže řádově na výšku postavy. V potaz musíte vždy brát vaše lyžařské dovednosti, dynamiku jízdy a v neposlední řadě vaši váhu, která má nemalý vliv na přenesení tlaku a ovlivňje točivost lyže v oblouku, v neposlední řadě je potřeba zohlednit navíc tvrdost lyže.

 

Jak se vyznat v kategoriích sjezdových lyží

Kategorie ALLMOUNTAIN
Jedná se o univerzálky s o něco širším středem (70 - 80 mm) než mají třeba slalomky nebo obřačky. Mají měkčí složení, jsou širší pod botou a krojení odpovídá střednímu oblouku. Jsou vhodné na upravené i neupravené sjezdovky jak pro začáteníky, tak i pro středně pokročilé lyžaře a lyžařky, kteří vydrží jezdit celý den.

Kategorie ZÁVODNÍ
Tato kategorie zahrnuje komerční a závodní modely. Komerční modely lyží vycházejí konstrukčně ze závodní řady. Nejsou tak tvrdé a nesplňují oficiálně nastavené FIS parametry. Děli se na slalomky, lyže pro krátký řezaný oblouk a obřaky pro dlouhý oblouk. Střed lyže je 66 - 70 mm. Tato kategorie je určena pro lyžaře pokročilé a experty co to s lyžemi umí.
Závodní modely musí splňovat FIS pravidla pro jednotlivé alpské disciplíny a dělí se na lyže pro slalom, obří slalom, super G a sjezd.

V případě zájmu prodáváme závodní modely od značky NORDICA.

Sjezdové lyže Nordica Helia Sport

Kategorie FREERIDE
Máte rádi volnost a prašan, tak jste správně. Tyto lyže jsou konstruovány s širokým středem bod botou (85 - 110 mm) právě pro jízdu ve volném terénu a mimo sjezdovky. 

Kategorie DÁMSKÉ
Samostatnou kapitolu tvoří dámské lyže.  Od klasických modelů se liší tím, že jsou lehčí, měkčí pro snadnější ovládání. Je zde kladen důraz na design, ke kterému žena často přihlédne. Nejdete zde modely pro začátečnice nebo pokro čilé lyžařky.

Dámské sjezdové lyže Nordica Helia Sport

Kategorie JUNIOR
Tato kategorie je věnována nejmenším lyžařům.

Využijte možnosti vyzkoušet lyže v našem test centu v ski areálu KOUTY při testovacích akcích pro veřejnost.

Team Heliasportu Vám rád poradí ve vašem výběru.

email: shop@heliasport.cz
telefon: +420 776 707 504

© 2005–2019 Helia Trade s.r.o.
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík