Poradíme vám

Jak vybrat jízdní kolo

Jak vybrat jízdní kolo

Při výběru správného kola doporučujeme navštívit naše prodejny a poradit se s našimi odborníky. Kola si na prodejně můžete prohlédnout a vyzkoušet. Školený personál Vám pomůže s výběrem správného typu i velikosti kola. Při nákupu na prodejně si odebíráte seřízené a připravené kolo, v případě zájmu můžeme také namontovat vybrané doplňky. Samozřejmostí je také garanční prohlídka ZDARMA.

Jak na jarní servis kola aneb vylaďte svůj stroj na sezónu

Jak na jarní servis kola aneb vylaďte svůj stroj na sezónu

Sledujete každý den předpověď počasí a s čím dál hřejivějšími jarními paprsky se nemůžete dočkat, až zase šlápnete do pedálů? Než ujedete první jarní kilometry, doporučujeme kolo důkladně prohlédnout a udělat nezbytné servisní práce.

Jak vybrat Gravel kolo?

Jak vybrat Gravel kolo?

Gravel kola vám dávají obrovskou svobodu v plánování, kam si můžete vyjet. Už nemusíte sledovat, zda náhodou neskončíte se silničním kolem v lese nebo se nebudete na těžkém horáku dřít 15 kilometrů po asfaltu. Gravel bike je univerzál připravený na všechno. A proto jsou tak populární.

Jak vybrat elektrokolo

Jak vybrat elektrokolo

Sháníte elektrokolo, ale nejste si jistí, že dokážete vybrat to pravé? Úplně to chápeme. Nabídka je široká, kola mají mnoho parametrů a není snadné se v nich orientovat. Připravili jsme pro vás proto stručný soupis toho nejdůležitějšího, co při nákupu elektrokola zohlednit.

Jak vybrat helmu na kolo

Jak vybrat helmu na kolo

Do 18 let je cyklistická helma povinná. Ale ani dospělí by neměli vyrazit na kolo bez ní. Zdraví má každý jen jedno a život vám může otočit naruby i jeden nešťastný okamžik. Podle jakých parametrů helmu na kolo vybrat, aby vám dobře seděla a dobře chránila?

Jak vybrat sedlo na kolo, aby netlačilo

Jak vybrat sedlo na kolo, aby netlačilo

Výběru sedla věnujte maximální pozornost. Každou jízdu na něm strávíte celé hodiny a většinou ve stále stejném posezu. Proto musí být maximálně pohodlné a sladěné s vaším tělem.

Jak vybrat lyžařské boty

Jak vybrat lyžařské boty

Správně padnoucí lyžařská bota je základ lyžování a její  výběr   byste rozhodně neměli podcenit . Lyžák, který dobře sedí, vám zajistí  dobrou kontrolu lyže   a zároveň   komfort při celodenním lyžování .    Na začátku byste si měli uvědomit, jaký jste typ lyžaře . Pohodový lyžař začátečník má jiné nároky na lyžařskou botu než ryze sportovní lyžař nebo závodník. Rekreační lyžař ocení spíše měkčí a šiřší botu , která mu poskytne komfort při celodenním lyžování. Naopak sportovní lyžař potřebuje přesný a rychlý přenos síly do lyže , ten mu poskytne užší a tvrdší bota. Tyto parametry splňují…

Jak vybrat lyže

Jak vybrat lyže

Vybírat sportovní vybavení je někdy náročné, zvlášť, když se jedná o investici na delší dobu. Sepsali jsme proto jednoduchý a přehledný návod, jak vybrat ty nejlepší lyže pro vás.     Jak vybrat správnou délku lyží?  Nejuniverzálnější délka sjezdových lyží  je po kořen nosu stojícího člověka. Milovník  krátkého řezaného oblouku zvolí kratší lyži přibližně po bradu. Ten, kdo jezdí rychleji a vykrajuje delší oblouk volí delší lyže řádově na výšku postavy . Širší lyže doporučujeme použít do terénu . Dle typu se převážne používají allmountain a freeride lyže . Užší lyže se zase…

Jak vybrat běžky

Jak vybrat běžky

Pro výběr správných  běžek  je nejprve důležité rozmyslet a zohlednit několik vlastností: Pokud máte alespoň trochu jasno ve výše uvedených bodech, pojďme si blíže představit jednotlivé styly a specifika při výběru konkrétních běžek.   Klasický styl je jednodušší a méně namáhavý než bruslení a tedy vhodný jak pro začátečníky, turisty, ale i sportovní běžkaře . Pohybujete se převážně v připravených a upravených stopách . Můžete však narazit i na méně upravený úsek, nebo bude čerstvě nasněženo. Proto mají běžky na klasiku zvýšenou špičku, aby mohly projet i hlubším sněhem . Běžka na…

Jak vybrat snowboard

Jak vybrat snowboard

Na správný výběr snowboardu má vliv několik důležitých aspektů: pokročilost jezdce, výška / tuhost snowboardu, velikost boty, typ (styl) snowboardu.  Jak vybrat velikost snowboaru? Snowboardové vybavení se vyrábí pro všechny pokročilosti jezdců. Čím je snowboardista pokročilejší, tím větší má nároky na jízdní vlastnosti, tuhost snowboardu, váhu snowboardu, a různé nové pokročilé technologie používané při výrobě. Při koupi snowboardu je dobré vědět, ve které kategorii se přibližně pohybujete , ale také, které kategorie chcete dosáhnout . Když si koupíte lepší snowboard určitě vám to…

© 2005–2023 Helia Trade s.r.o.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík