Poradíme vám

Jak na jarní servis kola aneb vylaďte svůj stroj na sezónu

Jak na jarní servis kola aneb vylaďte svůj stroj na sezónu

Sledujete každý den předpověď počasí a s čím dál hřejivějšími jarními paprsky se nemůžete dočkat, až zase šlápnete do pedálů? Než ujedete první jarní kilometry, doporučujeme kolo důkladně prohlédnout a udělat nezbytné servisní práce.

Jak vybrat Gravel kolo?

Jak vybrat Gravel kolo?

Gravel kola vám dávají obrovskou svobodu v plánování, kam si můžete vyjet. Už nemusíte sledovat, zda náhodou neskončíte se silničním kolem v lese nebo se nebudete na těžkém horáku dřít 15 kilometrů po asfaltu. Gravel bike je univerzál připravený na všechno. A proto jsou tak populární.

Jak vybrat elektrokolo

Jak vybrat elektrokolo

Sháníte elektrokolo, ale nejste si jistí, že dokážete vybrat to pravé? Úplně to chápeme. Nabídka je široká, kola mají mnoho parametrů a není snadné se v nich orientovat. Připravili jsme pro vás proto stručný soupis toho nejdůležitějšího, co při nákupu elektrokola zohlednit.

Jak vybrat helmu na kolo

Jak vybrat helmu na kolo

Do 18 let je cyklistická helma povinná. Ale ani dospělí by neměli vyrazit na kolo bez ní. Zdraví má každý jen jedno a život vám může otočit naruby i jeden nešťastný okamžik. Podle jakých parametrů helmu na kolo vybrat, aby vám dobře seděla a dobře chránila?

Jak vybrat jízdní kolo

Jak vybrat jízdní kolo

Při výběru správného kola doporučujeme navštívit naše prodejny a poradit se s našimi odborníky. Kola si na prodejně můžete prohlédnout a vyzkoušet. Školený personál Vám pomůže s výběrem správného typu i velikosti kola. Při nákupu na prodejně si odebíráte seřízené a připravené kolo, v případě zájmu můžeme také namontovat vybrané doplňky. Samozřejmostí je také garanční prohlídka ZDARMA.

Jak vybrat brusle

Jak vybrat brusle

  Líbil se vám článek? V naší poradně najdete i další tipy. Třeba  jak vybrat jízdní kolo  nebo čeho si všímat při nákupu termoprádla .

Jak vybrat sedlo na kolo, aby netlačilo

Jak vybrat sedlo na kolo, aby netlačilo

Výběru sedla věnujte maximální pozornost. Každou jízdu na něm strávíte celé hodiny a většinou ve stále stejném posezu. Proto musí být maximálně pohodlné a sladěné s vaším tělem.

Novinky Nordica 2021/22

Novinky Nordica 2021/22

Přinášíme výběr třech největších novinek z kolekce Nordica pro zimní sezónu 2021/2022.

Jak vybrat lyžařské boty

Jak vybrat lyžařské boty

Správně padnoucí lyžařská bota je základ lyžování a její  výběr   byste rozhodně neměli podcenit . Lyžák, který dobře sedí, vám zajistí  dobrou kontrolu lyže   a zároveň   komfort při celodenním lyžování .    Na začátku byste si měli uvědomit, jaký jste typ lyžaře . Pohodový lyžař začátečník má jiné nároky na lyžařskou botu než ryze sportovní lyžař nebo závodník. Rekreační lyžař ocení spíše měkčí a šiřší botu , která mu poskytne komfort při celodenním lyžování. Naopak sportovní lyžař potřebuje přesný a rychlý přenos síly do lyže , ten mu poskytne užší a tvrdší bota. Tyto parametry splňují…

Jak vybrat běžky

Jak vybrat běžky

Pro výběr správných  běžek  je nejprve důležité rozmyslet a zohlednit několik vlastností: Pokud máte alespoň trochu jasno ve výše uvedených bodech, pojďme si blíže představit jednotlivé styly a specifika při výběru konkrétních běžek.   Klasický styl je jednodušší a méně namáhavý než bruslení a tedy vhodný jak pro začátečníky, turisty, ale i sportovní běžkaře . Pohybujete se převážně v připravených a upravených stopách . Můžete však narazit i na méně upravený úsek, nebo bude čerstvě nasněženo. Proto mají běžky na klasiku zvýšenou špičku, aby mohly projet i hlubším sněhem . Běžka na…

© 2005–2022 Helia Trade s.r.o.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík