Nacházíte se na: Úvodní stránka Aktuality Tvarování lyžáků Nordica INFRARED

Tvarování lyžáků Nordica INFRARED

05 | 01 | 2018

Dobře padnoucí lyžařská bota je základ příjemně strávených chvil na svazích. Nordica proto již loni představila koncept tvarování skeletu pomocí technologie INFRARED u obnovené třídy Speedmachine a letos tuto možnost tvarování lze nalézt u většiny modelů lyžařských bot sezóny 2017/18.


Správná lyžařské bota musí jednak dobře fixovat nohu uvnitř, pro správné vedení lyže, ale také poskytnout dostatek komfortu pro celodenní lyžování. Skloubit obě vlastnosti není vždy snadné, protože každý z nás má nohu trochu jinak tvarovanou, různě širokou, velké rozdíly bývají i v klenbách. 

 

Do kolekce lyžařské obuvi se loni po 8 letch vrátila veleúspěšná řada Speedmachine, která ovšem dostala zcela nový skelet umožňující tvarování pomocí technologie INFRARED. Po úspěchu této řady se pro letošní sezónu 2017/2018 rozšířila technologie tvarování skeletů i na další řady - zcela novou - vysoce komfortní - třídu SPORTMACHINE, sportovní třídy DOBERMANN a GPX a také u nové touringové boty STRIDER.

 

 

 

Jak to funguje?

 

Nordica vsadila na jednoduchost a rychlost celého porcesu tvarování.

 • Zákazník označí na botě problematické místo - nejčastěji to bývá malíková hrana nebo třeba kotník. 
 • Pomocí speciální infra lampy dojde k nahřátí místa skeletu, které se bude upravovat (6 až 9 minut).
 • Následně se pomocí vakuové pumpy nebo speciálního rozvěráku vytáhne problematické místo.
 • Skelet se nechá vychladnout (cca 5 minut).
 • Vloží se zpátky vnitřní botička a zákazník může vyzkoušet provedené úpravy.
 
Důležitou součástí této technologie je nové trojdílné složení skeletu
 • zadní část komínu a spodní podešev skeletu je z nejpevnějšího plastu a tvoří pevnou část ve tvaru "L"
 • zbytek skeletu je ze speciálního plastu, který umožňuje tvarování technologií INFRARED
 • drobná část na nártu je z nejměkčího plastu pro snadný nástup

 

Výhody tvarování:

 • rychlost a jednoduchost - provádí se přímo na prodejně
 • možnost dotvarovat přímo při koupi i dodatečně po lyžování
 • nahřívá se pouze část skeletu určená k tvarování
 • proces lze několikrát opakovat bez rizika poškození skeletu
 
Další technologie:
 
CORKFIT
Mimo samotné tvarování skeletu nabízí Nordica u nejvyšších modelů také zcela nové "vypékací" vnitří botičky s korkem pro maximálně přesné dotvarování v nejkritičtejší oblasti kolem kotníku. Vnitřní botičky se vloží na 8 minut do speciální trouby, kde se nahřejí na potřebnou teplotu. Poté si zákazník do lyžáků vleze a zapne. Nahřátá směs korku a pryskiřici se mnohem přesněji vytvaruje než klasiká tepelně tvarovatelná bota. Navíc korek je velice dobrý izolant a poskytuje lepší tepelný komfort.


PRIMALOFT
Lyžáky Nordica se jako jediné mohou pochlubit jednou z nejlepších dostupných syntetických izolací PRIMALOFT. Mimo výborných izolačních vlastností je PRIMALOFT také voděodolný a velmi lehký. Pokud by někomu nestačila ani tato špičková izolace, do všech lyžáků Nordica je možné instalovat vyhřívané vložky na baterii.
 
 
Stélky
Pro maximální komfort a usazení nohy v botě nabízíme také na našich prodejnách sportovně-ortopedické stélky francouzského spedcialisty SIDAS. Na výběr jsou levnější předtvarované stélky tak i přesnější tvarovatelné varianty. 
 
 
Zastavte se na našich prodejnách, naši asistenti vám pomohou s výběrem a doporučí nejvhodnější variantu, pak už je to jen a jen o zkoušení, vybírat je z čeho. 
 
HELIA TEAM 

Zpět na výpis aktualit


Rychlý kontakt