Horská kola

Pokud jste zavítali až sem, asi jste si jistí, že chcete právě horské kolo. Ale jaké? Přirozeně, nejprve je potřeba se rozhodnout, jestli chcete dámské horské kolo nebo pánské horské kolo.

Dva největší rozdíly jsou v rámu a ve velikosti kola. U rámu si můžete vybrat mezi hardtail kolem nebo celoodpruženým kolem (full). Hardtaily jsou levnější a lehčí, ale neposkytují takový komfort a kvalitu v náročném terénu. Celoodpružené modely jsou pohodlnější a budete nad nimi mít lepší kontrolu i v těžkém terénu, protože odpružené zadní kolo bude v lepším kotaktu s povrchem. Lépe se bude chovat i na překážkách a v bikeparcích.

Zjednodušeně se dá říct, že pokud máte rádi terén, ale jste pořád spíše rekreační jezdci, vyberte si hardtail. Pokud jste adrenalinoví nadšenci, zvolte celoodpružené kolo.

Druhý důležitý filtr je velikost kola. Na výběr máte z velikostí 26, 27,5 a 29 palců. Obecně platí, že menší kola jsou hravější a rychleji akcelerují. To se vám bude hodit hlavně při jízdě z kopce. Větší, jako například horská kola 29 kola naopak lépe překonávají překážky, lépe se s nimi jede do kopce a po rovině, kde se blíží kolům trekovým.

Více informací
DOPRAVA NAD 1000 Kč ZDARMA.
Ke kolům garanční prohlídka zdarma.
Kolo KONA LANA'I 27,5

Kolo KONA LANA'I 27,5

Kolo KONA LANA'I 26

Kolo KONA LANA'I 26

Kolo KONA LAVA DOME GREY

Kolo KONA LAVA DOME GREY

Kolo GT STOMPER 26 PRIME

Kolo GT STOMPER 26 PRIME

Kolo SPECIALIZED EPIC COMP
Sleva 10%

Kolo SPECIALIZED EPIC COMP

© 2005–2021 Helia Trade s.r.o.
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík