Novinky Nordica 2021/22

Přinášíme výběr třech největších novinek z kolekce Nordica pro zimní sezónu 2021/2022.

1) Třetí generace legendární boty SPEEDMACHINE 3 je zde!

V roce 2010 patřila řada Speedmachine mezi nejprodávanější modely lyžáků celosvětově. Z kolekce pak na pár sezón zmizela a byla nahrazena tří přezkovou botou Fire Arrow. V roce 2016 se Nordica rozhodla pro návrat k osvědčené čtyřpřezkové konstrukci a inovovaná řada Speedmachine byla zpět. Ke svému velkému návratu dostala zcela nové technologie, lehčí polyuretanový plast skeletu s možností tvarování pomocí InfraRED technologie a také dokonale tvarovatelnou vnitří botu s korkem. Bota Speedmachine se opět usadila na špici sportovně-komfortních bot a umožnila vznik své širší sestry SPORTMACHINE a následně užší, dravější PROMACHINE.

Pro sezónu 2021/2022 přichází nejúspěšnější sportovní bota z kolekce Nordica SPEEDMACHINE s inovovanou vnitřní botou i skeletem. Trojka neznamená jen třetí generaci této boty, ale hlavně snahu spojit tři nejdůležitější části do jednoho perfektně fungujícího celku: noha lyžaře-vnitří botička-skelet lyžáku. Nordica toto spojení označuje jako TRI-FORCE technologii. Nordica tímto reaguje na požadavky moderního lyžování, kdy je kladen důraz zejména na boční (laterální) tuhost boty při carvingovém lyžování.

Vnitřní botička (Liner) obsahuje tyto parádní technologie:

 • zcela nová korková vrstva, která se po nahřátí ve speciální troubě dokonala vytvaruje v citlivé oblasti kotníků
 • výztuha z EVA pěny podél kotníku, která zajišťuje lepší laterální přenos síly a fixaci
 • vnější vrstva ISOTHERM zajišťující udržení tepla
 • nastavitelná pozice uchycení jazyku
 • vnitřní izolace PRIMALOFT, jedna z nejlepších dostupných syntetických izolací, navíc vyrobena z recyklovaných PET lahví
 • 3D tvarování oblasti kotníků a paty pro perfektní usazení nohy

 

Technologie skeletu:

 • speciální konstrukce "včelí plástve" (honeycomb) zajišťuje perfektní spojení tvrdé a měkké části skeletu
 • díky nové technologii trojitého vstřikování je skelet ještě lehčí
 • nejměkčí část skeletu na nártu zajišťuje snadné obutí boty
 • INFRARED technologie tvarování skeletu - možnost individuláního rozšíření skeletu pro problémová místa nohy - díky speciální technologii nahřívání pomocí infračerveného světla nehrozí poškození skeletu a tvarování je možná zacílit přímo na problémovou část
 • jednoduchá možnost změny tuhosti (flexe) boty
 • nastavitelná výška pásku (strapu)
 • podpatěnky GRIPWALK usnadňující chůzi a lepší přilnavost + v balení je navíc klasická podpatěnka (ALPINE norma)
 • všechny části jsou na skeletu přišroubovány - snadná výměna přezek, pásků

 

Nové modely můžete vybírat na našich prodejnách nebo e-shopu zde:

SPEEDMACHINE 3 130 SPEEDMACHINE 3 120 SPEEDMACHINE 3 115 W SPEEDMACHINE 3 105 W

 

 

2) Rozšíření modelů se zadním nástupem HF!

Obrovský úspěch a spoustu pozitivních ohlasů zaznamenala loňská novinka - lyžařská bota se zadním nástupem HF. Řada se pro tuto sezónu rozrostla na 5 pánských a 3 dámské modely.

Nazutí lyžáků bývá občas náročný úkon, proto Nordica v sezóně 2020/21 představila novinku boty se zadním nástupem a přitom plnohodnotnou botu na lyžování. Díky speciální konstrukci přezek se dokonce není nutné k botě ohýbat a zapnutí, případně rozepnutí boty lze provést třeba pomocí hole. Z toho pramení název HF nebo-li "hands free".

Skelet má komfortní šířku 102mm, takže je dostatečně pohodlný pro celodenní lyžování. Speciální dvoukloubová konstrukce umožňuje nejen snadné obutí, ale také dobrou flexi a přenos síly do lyže. Právě toto doposud u bot se zadním nástupem chybělo, vždy se jednalo o ryze turistické boty, které na sportovnější jízdu nebyly vhodné. S botou HF ovšem přichází snadné obutí i perfektní požitek z lyžování. Krom zadního nástupu jsou tyto modely našlapané všemi nejmodernějšími technologiemi, které Nordica umí, například tvarování skeletu INFRARED nebo tvarování vnitřní botičky CORKFIT, izolace PRIMALOFT a podpatěnky GRIPWALK. V nejvyšším provedení ELITE nabízí dokonce integrované vyhřívání přímo ve vnitřní botičce.

Pánská řada lyžáků NORDICA HF:

HF ELITE (GW) HF PRO 120 (GW) HF 110 (GW) HF 100 HF 90 R

 

Dámská řada lyžáků NORDICA HF:

HF ELITE W (GW) HF 85 W (GW) HF 75 W

 

 

3) Nová konstrukce dámských lyží BELLE!

Nordica vždy věnovala dámám speciální pozornost. Většina dámských lyží je tvořena z balsového dřeva, které je velmi lehké.

Letošní novinkou je speciální konstrukce dřevěného jádra u lyží Belle, tzv. Double core. Jádro je rozděleno na vrchní a spodní plát, mezi které je vložena speciání směs pryže, které jádro odlehčuje, usndňuje přirozený průhyb lyže a snižuje vibrace.

Umístění desky vázání je také přizpůsobeno snadnějšímu ovladání lyže.

 

Nové dámské lyže BELLE:

BELLE 78 DC BELLE 72 DC

 


Na našich prodejnách a e-shopu naleznete nejširší nabídku lyží a lyžáků Nordica. S výběrem vhodného vybavení Vám rádi na našich prodejnách poradíme. Jakožto autorizovaný prodejce značky Nordica disponujeme na prodejnách vybavením pro úpravu lyžáků Nordica. 

Rostislav Přibyl (pribyl@heliasport.cz)
HELIA TEAM

© 2005–2021 Helia Trade s.r.o.
Vytvořilo FEO
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík