Kolečka na inline brusle

Nová kolečka do bruslí potřebujete ve třech případech:

  1. Kolečka na bruslích jsou staré a opotřebované
  2. Chcete vyměnit menší kusy za větší pro rychlejší jízdu, nebo naopak (pozor na maximální možnou velikost, na bruslích se označuje jako Max wheel size)
  3. Řešíte tvrdost koleček kvůli lepší ovladatelnosti nebo rychlosti

Ze seznamu je jasné, že při výběru náhradních koleček budete primárně řešit jejich průměr a tvrdost. Jedny z nejpoužívanějších typů a absolutním standardem jsou kolečka na brusle 84 mm. Pro začátečníky jsou vhodná kolečka 80 mm a menší. Pokud jste vyznavači rychlé jízdy, sáhněte po velikostech 90 mm a víc.

Tvrdost inline koleček označujeme v rozmezí 80A - 89A. Vyšší číslo znamená tvrdší materiál. Měkčí kolečka jsou stabilnější, přilnavé k povrchu ale pomalejší. Proto je doporučujeme pro začátečníky. Tvrdší typy jsou rychlejší, ale hůře drží v zatáčkách - proto jsou vhodné pro pokročilé jezdce.

Potřebujete i nová ložiska? Pomocí filtrace si snadno vyfiltrujete sady s ložisky. Značení SG se stupňuje dle konstrukční kvality - vyšší číslo označuje vyšší kvalitu. Kolečka na brusle s ložisky SG5 jsou levnější, ale stále dostatečně kvalitní. SG9 představuje vyšší třídu a vysokou kvalitu.

 

 

 

 

EXTRA BONUS
KE KAŽDÉMU KOLU - 3 DENNÍ POBYT V AREÁLU KOUTY
© 2005–2024 Helia Trade s.r.o.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík